1% procent

Podaruj Lenie 1% podatku

W normalnym życiu wstajemy rano, myjemy się, budzimy dzieci, jemy śniadanie, ubieramy siebie, dzieci, wsiadamy do auta…każdy jedzie do swojego świata. Rodzice do pracy, dzieci do przedszkola, szkoły…W normalny świecie tam zdobywamy doświadczenia, spotykamy rożnych ludzi, uczymy się świata, wiedzy o nim. Potem spotykamy się w domu, gdzie uczymy się żyć w rodzinie, razem pokonywać trudności, razem dzielić radości, kłócić się i wybaczać. W normalnym świecie bywa też, że tylko jedno z rodziców idzie do pracy, tylko jedno z dzieci może wybrać się do przedszkola, a drugie dziecko musi czasami zostać w domu… bo los wyznaczył mu ścieżkę wyjątkową i czasami bardzo trudną, bo różną od innych ścieżek. To ścieżka, którą czasami trzeba kroczyć samemu i wyznaczać, nadawać jej kierunki, bo niewielu nią idzie. My idziemy taką ścieżką. Jest to życie jak inne: z radościami i smutkami, z przyjaciółmi, rodziną, znajomymi i nieznajomymi :-) I w tym życiu trzeba poznać świat! Tylko czasami jest to niezmiernie trudne, bo okazuje się, że do zwiedzania świata z niepełnosprawnością potrzeba więcej pieniędzy niż można zarobić, potrzeba więcej sprzętu niż w pełnosprawności, potrzeba więcej życzliwych ludzi, którzy to umożliwią. Dlatego też zwracamy się do wszystkich, którzy chcą przekazać 1 % podatku naszej córce Lence. Lenka co roku korzysta z tych pieniędzy – jeździmy na turnusy rehabilitacyjne, w każdym roku staramy się dokupić kolejne ułatwiające życie sprzęty. I pomimo, że - jak mówią - pieniądze nie dają szczęścia - to jednak można je przekuć na mały szczęśliwy świat dziecka, oczywiście pod warunkiem zaistnienia wielu innych sprzyjających okoliczności :-).

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać:

KRS 0000037904

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

W pozycji INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie trzeba uszczegółowić cel, na jaki chcemy przekazać swój 1%. Tu należy wpisać:

numer członkowski (4412)

nazwisko i imię podopiecznego (LENA JANICKA)

Aby przekazać 1 proc. podatku, wystarczy wpisać w zeznaniu rocznym jego kwotę, numer KRS organizacji pożytku publicznego, którą chcemy wesprzeć oraz dane podopiecznego. Samym przelewem zajmie się Urząd Skarbowy.

Dziękujemy wszystkim, którzy swój jeden procent przekazują dzieciakom :-) Beata, Marcin Janiccy wraz z Lenką i Borysem